Босу-різнобічне тренування

Вправи з м’ячем або на м’ячі знайомі багатьом відвідувачам фітнес -центрів. Але що робити , якщо в руках виявилася тільки половина м’яча , така собі півсфера ? У занять на БОСУ (саме так називається півсфера ) набагато більше можливостей , ніж у багатьох фітнес -програм.

БОСУ — це як? На босу можна стояти , балансувати , стрибати , сідати , спиратися . Причому все це можна робити з обох сторін — використовуючи його підставою вгору і вниз (власне, назва і сталося від абревіатури Both Side Use — « використовувати з обох сторін »). Ступінь жорсткості босу , і відповідно , складність тренування, можна регулювати , випустивши з нього трохи повітря . Але для чого все це потрібно?

  1. Накачати мязи.

Існує традиційний силовий тренінг і функціональний . Рухи , які ми зазвичай виконуємо при силовому тренінгу — у тренажерному залі або на групових програмах , в реальному житті рідко стають у пригоді . Вони використовують , в основному , роботу великих зовнішніх м’язів і потрібні для створення зовні привабливого тіла. Щоб підняти важку сумку і не відчути біль у спині , недостатньо сильних біцепсів : у цьому русі задіяні м’язи спини , живота , ніг і навіть шиї.  Спіймати дитини , падаючого з коляски , не можна без швидкої реакції і гнучкості , забезпеченої рухливістю всіх м’язів тіла. Для повернення тілу гнучкості , рівноваги і сили були створені так звані функціональні вправи.Силове тренування з використанням босу — один з різновидів функціонального тренінгу. Тренінг з босу , точно так само, як пілатес , йога , тай- цзи , фітнес -варіанти єдиноборств , допомагає пропрацювати глибокі м’язи: їх в організмі близько 500 , і вони не задіюються при традиційних силових тренуваннях. Робота з цими м’язами важлива для поліпшення стану хребта , а відповідно , для здоров’я. Крім цього , заняття на босу дозволяють позбутися м’язового дисбалансу , створити відчуття власного тіла в просторі , зрештою , краще управляти своїм тілом .

  1. Кардіотренування

Інший варіант — використовувати босу для кардіотренувань . Навантаження виявляться трохи вище , ніж при звичайній аеробіці , оскільки доведеться додатково утримувати рівновагу . Босу дозволяє не тільки тренувати глибокі м’язи одночасно з поверхневими . Це унікальний тренажер для реабілітації хребта , проблеми з яким відчувають всі, хто веде сидячий спосіб життя. Людське тіло природою не пристосоване до довгого перебування в сидячій позі. Слабкість м’язів спини і живота не дозволяє сидіти рівно в щоденній активності . Через постійне сидіння хребет і крижі змінюють своє фізіологічне розташування , поперек сильно округляється , натягуючи і скорочуючи м’язи шиї , в результаті — часті головні болі і зниження гостроти зору. Одного разу зміні , що виникли локально , пізніше поширюються по всьому хребту . Хребет потребує регулярної , правильної рухової активності , якої недостатньо в звичайному житті «сидячої людини». Як тільки ви встанете на босу , ви відразу відчуєте , як миттєво включилися в роботи м’язи стоп , стегон , таза , спини , живота , намагаючись утримати ваше тіло в рівновазі.

  1. Баланс і розтяжка.

Функціональний тренінг (і, відповідно , заняття на босу ) відповідає за те , щоб привести тіло в стан рівноваги. А що може бути краще для тренування на рівновагу , як не поверхня , на якій треба балансувати ?

Як з’явилося босу , як це не банально , — результат творчості виробників фітнес-обладнання . Еволюція нестабільних фітнес -платформ почалася досить давно. Самим раннім предком босу була дошка ,що імітувала рух гірськолижника з боку в бік . Наступним кроком стала кругла платформа , встановлена ​​на підшипник : вона могла гойдатися в усі сторони.

Інструкція з безпеки

Показові виступи на босу дуже видовищні і нерідко межують з еквілібристикою .Виникає спокуса негайно навчитися робити так само : самостійно або за допомогою фітнес — інструктора. З цього моменту треба проявити обережність . Справа в тому , що у занять на босу є свої особливості , про які краще дізнатися заздалегідь.

1 . Від простого — до складного. Опрацювання глибоких м’язів повинні починатися з дуже простих вправ з поступовим ускладненням . Як запевняють фітнес- інструктори , найскладніше — почати : необхідно організувати тренінг так , щоб люди не занудьгували від простих рухів , а захотіли працювати далі.

2 . Повільно і ще повільніше. На босу не можна займатися у швидкому темпі. Не варто орієнтуватися на видовищні виступи майстрів : це люди зі спеціальною фізичною підготовкою. Якщо ви почнете скакати на босу і постійно збільшувати темп , вивихи та розтягнення практично неминучі.

3 . Займатися на босу необхідно у високих кросівках з  не слизькою підошвою  : особливо це важливо для людей зі слабким зв’язковим апаратом .

Тренажерна зала «Спорт Центр» , що знаходиться за адресою м.Луцьк , пр. Волі, 17-А поряд з традиційними силовими програмами пропонує заняття на БОСУ. Поряд з Вами завжди будуть професійні інструктори, які:

 

—          проведуть з Вами персональні тренування на Босу

—          урізноманітнять Ваші  силові тренування в тренажерній залі

—          допоможуть використати Босу для фізичної реабілітації (особливо для тренувань людей похилого віку)

навчать Вас розвивати силу одночасно з гнучкістю та витривалістю.